Люстри в зал

 - 

Люстра в зал

У залі проходять урочистості, сімейні зустрічі. Тут ми проводимо багато свого активного часу. Тому люстри для залу повинні бути не тільки функціональними, але і красивими, ошатними, граючими яскравими фарбами - створючими відповідний настрій.

Все повинно підкреслювати атмосферу свята, урочистості, бути ошатним. Для підтримки цих якостей світло потрібне яскраве, тепле.

Для таких завдань безсумнівно підійде люстра, а для класичного інтер'єру - з кришталевими підвісками. Кришталь переломлює світло - ваш зал наповниться райдужними відблисками.

Тип і розмір

Вибір типу, розміру залежить від приміщення. Для кімнати з високою стелею, великою площею добре підійде класична люстра на ланцюгу. Вона зазвичай має кілька ріжків, що дозволяє більш ефективно розподілити світловий потік. Якщо дозволяє висота стелі - то можна повісити багатоярусний світильник.

Якщо кімната невелика - люстра повинна бути невеликою. Якщо у вас невисокі стелі, то підвісна люстра може заважати проходу через зал - краще повісити стельову. Вона має малу висоту, а світло спрямоване вниз і в сторони. Стельові світильники можуть бути з декількома плафонами або з одним плафоном - кошиком. Також часто в таких освітлювальних приладах встановлений відбивач з дзеркала або полірованого металу - що збільшує світловіддачу.

На першому етапі підбору допоможуть дві характеристики - це діаметр і висота. По діаметру ви досить швидко визначте: які люстри підходять до вашої кімнати. Максимальний діаметр світильника розраховується як сума ширини і довжини поділена на 10. Наприклад, для кімнати 5м х 3м. Максимальний діаметр буде (5 + 3) / 10 = 0.8м, тобто 80 сантиметрів.

  • Якщо у вас стандартні стелі (~ 2.65м), то потрібно дотримуватися такого правила: відстань від підлоги до люстри повинна становити більше 2м.

  • Якщо стелі низькі, то вибору не залишається - будуть підходити тільки стельові світильники.

  • Якщо відстань більше - розташуйте світильник так, що б він не міг перешкодити вільному переміщенню по кімнаті, наприклад, над обіднім столом.

Світильник повинен органічно вписатися в інтер'єр, бути порівнянним з залом - занадто велика люстра, хоч би якою вона була красивою - не поліпшить інтер'єр - вона буде занадто багато привертати до себе уваги, а її розмір буде підкреслювати невеликий розмір кімнати. Маленька - у великій кімнаті загубиться, не зможе належним чином впоратися зі своєю головною функцією - освітлення.

Підбір кольору

Якщо добре відчуваєте який колір потрібен - вибирайте самі. Відповідно до загальноприйнятих рекомендацій колір освітлювальних приладів відповідає додатковому кольору кімнати. Залежно від колірної схеми він може або доповнювати основний колір, або робити акцент.

Ви не помилитеся з класикою вони як правило в теплих тонах, які підходять класичному інтер'єру.

Шкала підбору кольору
 

Добре, коли всі покупки заплановані ще до початку ремонту. Таким чином ви досягнете ідеального поєднання. Світильник ідеально впишеться у ваш інтер'єр. Якщо є сумніви - можливо варто зробити візуалізацію дизайну залу.

Стиль люстри в зал

Найкраще коли всі елементи будуть в одному стилі інтер'єру, приміщення в цілому. Для різних стилів залу підходять різні освітлювальні прилади.

Для класичного стилю найбільш підходящими вважаються кришталеві люстри на ланцюгу. Вони можуть складатися з одного або декількох ярусів ріжків.

Класичні люстри в зал

Для стилю модерн характерно переважання геометричних форм

Люстри модерн в зал
 

Потужність

Зал потребує хорошого освітлення, не повинно залишатися не освітлених зон або напівтемряви. Не потрібно бояться великої потужності світильника. Ви повинні мати можливість максимально освітити зал, а коли це не потрібно - включати не всі секції. Або, якщо люстра обладнана диммером, включати джерела світла не на повне розжарення.

З іншого боку - не варто намагатися одним світильників висвітлити просторе приміщення. Приміщення слід розбити на зони, потрібні місця додатково освітити бра, настільними лампами.

Визначившись з потужністю світильника, зверніть увагу на фурнітуру, а саме на електричну його частину. Для забезпечення безпечної, довгої роботи необхідна якісні комплектуючі: проводка, патрони, коннектори. Краще вибирати керамічні патрони, а дроти і коннектори мідні, з відповідним заявленої потужності перетином.

Підбір кольорової температури джерел світла до загального стилю приміщення:

  • якщо інтер'єр відповідає теплих тонів - підійде температура 2700К, - тепле світло,
  • якщо нейтральні тони — біле світло,
  • холодні - яскравий, холодне світло.

Матеріали виготовлення

Люстри, які вішають в зал найбільш часто виготовлені з металу і скла. Металевий каркас часто виконаний з латуні або бронзи. Плафони виготовлені зі скла або можуть бути використані кришталеві підвіски. Для розсіювання світла встановлюються тканинні абажури.

Освітлення - це важливий елемент дизайну, на якому не варто економити. Адже призначення залу - відпочинок всією сім'єю, прийом гостей, проведення свят. Зал можна назвати обличчям приміщення. Як правило, хочеться приділити цій кімнаті найбільшу увагу, прикрасити її, тому що він створює перше враження у гостей про вашій оселі.

Ознайомитись з асортиментом люстр можна в нашому каталозі.

Категорія: