На що звернути увагу при виборі світильника

 - 
Перше чим потрібно зайнятися - це визначити призначення світильника, його стиль, потужність, тип ламп і спосіб монтажу.
Вибір світильника

За функціональним призначенням світильники можна розділити на типи:
1. Загальне освітлення. До таких світильників насамперед належать люстри, але також можуть використовуватися бра (в невеликих приміщеннях), великі торшери, точкові світильники.
2. Місцеве освітлення. Оствітити місце для читання або іншу зону зручно за допомогою бра або підвісу. Також в сучасних інтер'єрах добре виглядають вбудовані точкові світильники.
3. Декоративне підсвічування. Для виділення світлом елементів дизайну застосовуються спеціальні світильники, наприклад, підсвітки для картин. Вони можуть бути як настінними так і стельовими.
4. Зональне освітлення. В основному забезпечується нічниками. У таких місцях як сходи використовуються невеликі малопотужні вбудовані світильники.

Тип патрона.
Найбільш поширені патрони Е27 і Е14. Патрон Е27 зарекомендував себе як найбільш універсальний. До нього підійдуть як потужні лампи розжарювання так і енергозберігаючі. Також при бажанні в цей патрон можливо встановити галогенні або світлодіодні лампи.

Е14: У більшості класичних комбінованих люстрах використовується саме цей патрон. В першу чергу через свою мініатюрності. Лампи під цей патрон також мініатюрні і часто виконані у формі свічки. Потужність таких ламп рідко перевищує 40Вт.

Контактний патрон G9. Використовується під галогенні лампи. Світильники з галогенними лампами можуть працювати від трансформатора.

Потужність світильника. При виборі світильника важливо підрахувати його потужність і співвіднести її з приміщенням, куди цей світильник планується встановити. Розрахувати максимальну потужність можна на підставі рекомендацій виробника або типу патрона і кількості джерел світла. Наприклад, люстра має 10 джерел світла і тип патрона - Е14, то швидше за все лампи можна встановити не більше 40Вт і сумарна потужність світильника складе 400Вт. Такого світильника цілком достатньо на кімнату площею приблизно 20 м2. Якщо ж кімната більше або потрібно велика освітленість, наприклад, на кухні, то потрібно вибрати або більш потужний світильник або додатково застосувати місцеве освітлення.

Якість грає важливу роль при виборі. По-перше це безпека, по-друге надійність і термін служби. Освітлювальні прилади купуються не так часто і можна виділити деякий час що-б перевірити як якість арматури, проводки, патронів і декоративних елементів. Купивши якісний світильник ви не витратите більше грошей - так як він прослужить довше.

І останнє що необхідно врахувати - це спосіб монтажу і проводка. Все це потрібно зробити заздалегідь. Наприклад більшість класичних люстр вішаються за гак, а деякі стельові люстри і плафони - прямо до стелі, за допомогою спеціальної пластини.