Освітлення кухні

 - 

Все що потрібно знати про ідеальне освітлення кухні

Головна особливість освітлення кухні - це поділ простору на зони. У кожній зоні виконується певна робота і є певні вимоги до освітлення.

У робочих зонах, де миється посуд або нарізаються продукти - підвищені вимоги до освітленості.

А де відбувається прийом їжі - освітленість не повинна бути високою. Більше уваги варто приділити якості світла. Воно повинно бути розсіяним, м'яким і не створювати відблисків, які будуть потрапляти в очі домашнім.

В якості джерел світла використовуйте лампи або модулі, які дають теплий або білий світ. Кухня - це те місце, де потрібно м'яке освітлення, а не максимально яскраве світло. Тепле світло створить додатковий затишок і поліпшить атмосферу під час прийому їжі.

Для освітлення кухні можуть використовуватися такі типи світильників:

  • підвісні;

  • накладні;

  • вбудовані;

  • світлодіодна стрічка.

Планування освітлення

  1. Планувати освітлення варто заздалегідь, до початку ремонту.

  2. Ідеально розташувати світильники і проводку для них можна після визначення зон кухні.

Коли ремонт вже зроблений - для розміщення світильників вже не буде багато варіантів. Часто, це просто один світильник по центру кухні. Він буде давати тінь на робочі поверхні, так як ви будете стояти спиною до світильника. Якщо обідній стіл розташований не по центру - то він теж не буде добре освітлений.

Намагатися освітити одним, але потужним світильником всю кухню - не дуже гарна ідея. Там, де потрібно, все одно не вистачатиме світла, зате де потрібно ненав'язливе освітлення - ви отримаєте досить сильний світловий потік.

Розмежувавши кухню на зони - ви будете знати, де у вас обідній стіл, мийка, плита, робоча зона. Тоді можна приступати до розміщення світильників. Над обіднім столом можна розмістити основне джерело світла, над робочими зонами - додаткові.

Важливо передбачити регулювання інтенсивності освітлення кухні. Коли не відбувається приготування їжі, а хочеться розслабитися в сімейному колі за обідом — не потрібно багато світла. Добре в такий момент мати можливість відключити додаткові джерела світла і використовувати основний світильник не на всю потужність. Зверніть увагу на світильники на кілька секцій з можливістю їх включення окремо або з диммером, який дозволяє здійснювати плавне регулювання потужності світильника.

Освітлення стільниці

Освітлення стільниціОсвещение столешницы

Основну увагу слід приділити саме освітленню стільниці. Це не тільки зручність але і ваша безпека. На кухні ми маємо справу з гострими предметами, гарячими продуктами і хороша освітленість тут не буде зайвою.

Як правило є кілька варіантів підсвічування:

  • Вбудована в кухонні меблі підсвітка, поставляється разом з кухонними меблями.

  • Накладні меблеві світильники - встановлюються на нижню частину кухонних шафок.

Вбудована підсвітка добра тим, що ви відразу маєте готове рішення. Але в цьому є і свої недоліки - неможливість підібрати варіант освітлення під себе. Часто така підсвітка встановлюється вгорі меблів в козирок і не освітлює всю стільницю, створює дискомфорт, якщо ви перебуваєте в стороні, нижче її рівня. Наприклад, вона може засліпити, коли ви перебуваєте за обіднім столом.

Накладні світильники ви можете підібрати під свої потреби: по потужності, типу використовуваних джерел світла, зовнішнім виглядом і т.д. Варто встановлювати спрямовані світильники, які не дають бічної засвітки. В такому випадку, вони не будуть заважати іншим членам вашої сім'ї комфортно знаходиться на кухні.

Використання світлодіодної стрічки в алюмінієвому профілі дозволяє отримати невеликий, стильний, енергоефективний світильник. А можливість міняти колір — додасть декоративну функцію.

Освітлення обіднього столу

Освітлення обіднього столу

Якщо кухня використовується як для приготування їжі так і для її прийому, важливо звернути увагу на освітлення обідньої зони:

  • використовуйте регульований підвіс;

  • використовуйте матові скляні плафони;

  • при необхідності використовуєте кілька світильників.

Освітити обідній стіл можна за допомогою підвісного світильника. Довжина підвісу підбирається таким чином, щоб стіл був досить освітлений, але світло не було яскравим. Граючи з висотою світильника, ви змінюєте атмосферу навколо обіднього столу. Рекомендована відстань від джерела світла до поверхні столу складає 1.5 м. Ви можете почати з цієї позначки, а далі встановити світильник на свій смак.

Один світильник підійде для квадратного або круглого столу. А для прямокутного, овального — вже можна використовувати кілька світильників.

Освітлення обіднього столу

Напівпрозорі або матові плафони дають м'яке світло, яке не б'є в очі. Найкращим матеріалом плафона для кухні є скло. Це практичний матеріал, за яким легко доглядати, на відміну від тканинних абажурів.

Освітлення всередині кухонних шафок

Для освітлення всередині меблів рекомендують використовувати спеціальні меблеві світильники. Вони розраховані на роботу в закритих просторах, працюють на зниженій напрузі і включаються тільки тоді, коли шафка відкрита або висунута шухляда.

Освітлення плити

Освітлення плити

Для освітлення плити ідеально підходить вбудоване підсвітка витяжки. Додаткового світильника вона не потребує. Але якщо все ж така необхідність виникла — освітити її можна аналогічно робочій стільниці.

 

Правильно спланувавши і реалізувавши освітлення кухні, ви отримаєте хороший дизайн, зручний функціонал і сприятливу атмосферу на кухні.